Žáci a rodiče

Třemošničtí žáci na StreTechu 2012

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní, pořádalo dne 13. června 2012 setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2012 - StreTech 2012. Cílem konference StreTech je umožnit setkání studentů středních škol na půdě univerzity, prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení. Konference StreTech vyhledává a přístupnou formou soustřeďuje a podporuje tvůrčí aktivní středoškolské studenty a jejich střední školy. Internetová stránka StreTech přibližuje prostředí, nabízí relevantní informace a zde vystavené sborníky prací z minulých let inspirují další zájemce.

 

Ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického v Třemošnici se setkání účastnili studenti 3. ročníku oboru mechanik seřizovač – Lukáš Černý a Josef Semrád s projektem „Třemošnická technologie“. Ve své práci ukazují strojní obrábění a možné způsoby výuky technologie obrábění za použití pracovních listů pro technologické postupy, metodiky pro vyučující odborných předmětů, výkresové dokumentace v SOLID WORKSU, kamerových nahrávek z dílny školy, kde autoři frézují, soustruží, vrtají na klasických i CNC strojích a vše je doplněno ukázkami vyrobených kusů včetně fotodokumentace. S prezentovaným projektem byli naši studenti úspěšní v Středoškolské odborné činnosti 2012, kde získali druhé místo v Pardubickém kraji. I na Stretechu jejich práce byla v centru pozornosti, obzvláště u studentů a vyučujících škol zaměřených na strojírenské obory. Jejich práci nejen se zájmem sledovali vyučující i studenti středních škol z Nejdku, Prahy, Sezimova Ústí, České Lípy, Nové Paky, ale i přímo z Českého vysokého učení technického, a našim studentům doporučují studium na vysoké škole.

Naše škola se tohoto setkání účastnila již podruhé. I v loňském roce byli naši studenti Josef Pitra a Jaroslav Bohatý úspěšní, jejich „Vyjiskřovací zařízení pro školní dílnu“ vzbudilo veliký ohlas nejen v republikovém kole SOČ 2011, kde byli druzí, ale i obrovský zájem účastníků Stretechu, kdy u jejich zařízení stály fronty zájemců z řad studentů i veřejnosti.

Projekty prezentované na Stretechu jsou pro naše studenty vždy velkou výzvou a věnují se jim aktivně již od nižších ročníků studia. Sborníky prací studentů jsou k dispozici na www stránkách konference Stretech: http://www.fsid.cvut.cz/stretech/ a vřele doporučujeme k nahlédnutí, uvidíte práce studentů, kteří vedle svého studia dělají celý školní rok něco navíc.

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště technické,
Třemošnice, Sportovní 322
Sportovní 322
538 43 Třemošnice
 
Tel:: 469 661 731, 466 259 030,
466 259 031, 466 259 032
Mobil: 603 868 975, 607 867 002
© 2012-2022 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice, Veškerá práva vyhrazena. Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.