Žáci a rodiče

Středoškolská odborná činnost 2016

Naši žáci zvítězili v okresním kole soutěže a postoupili do kola krajského. Dne 12. května se konalo v Chrudimi krajské kolo Středoškolské odborné činnosti 2016. Soutěžící, členy odborných komisí i pedagogy přivítala ředitelka Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi Mgr. Klára Jelínková a společně s hejtmanem Pardubického kraje JUDr. Martinem Netolickým Ph.D. zahájila soutěž studentů. Středoškolská odborná činnost (SOČ) je dobrovolná soutěž mezi žáky všech typů středních škol. Výsledkem je samostatně vypracovaná práce nebo učební pomůcka, která je předkládána k odbornému posouzení a následuje veřejná obhajoba.

Krajského kola soutěže se ze SOŠ a SOU technického v Třemošnici, zúčastnili dva mechanici seřizovači, Ondřej Stehlík a Radek Levinský, s projektem „TRKAČ od A do Z“. Projekt pod vedením svých pedagogů panem Josefem Koudelou a Ing. Jiřinou Musílkovou připravovali od začátku školního roku. Praktickým cílem bylo navrhnutí, vyrobení a zkušební instalace vodního čerpadla „Trkače“ na Zlatý potok u školy. Pro požadovanou teoretickou část vytvořili práci o 45 stránkách formátu A4 a doplnili ji PowerPointovou prezentací, fotodokumentací a 2 videonahrávkami, kde dokumentovali své postupy. Výsledky práce ukázaly možnost využití trkače nejen jako učební pomůcky pro žáky, ale také jeho dobré využití v praxi. Odborná porota ohodnotila znalosti, vědomosti a dovednosti našich žáků 1. místem v krajském kole SOČ 2016 s postupem do celostátního kola, které se bude konat ve dnech 17. 6. – 19. 6. v Hradci Králové. Děkujeme našim žákům Ondřeji Stehlíkovi a Radku Levinskému za vzornou reprezentaci školy a do celostátního kola držíme palce.