Žáci a rodiče

Soutěž žáků základních škol 2015

Třetí ročník soutěže odborných dovedností žáků základních škol v Třemošnici Ve středu 25. února 2015 pořádala Základní škola Třemošnice ve spolupráci se SOŠ a SOU technickým v Třemošnici již třetí ročník soutěže odborných dovedností žáků osmých a devátých tříd základních škol. Generálním sponzorem byl Kovolis Hedvikov a. s. Třemošnice. Žáci osmých tříd vyráběli pod vedením učitele odborného výcviku pana Dvořáka podložku pod hrnec ze smrkových hoblovaných latěk o průřezu 16 x 12 mm. Měli za úkol podle výkresové dokumentace laťky zakrátit a poté na nich vytvořit dlaby na přeplátování. Výrobek byl náročný na přesnost a kvalitu řezání. Poslední operací bylo konečné opracování výrobku brusným papírem a to jak ploch, tak hran. Žáci devátých ročníků pod vedením učitele odborného výcviku pana Vilíma vyráběli kovový otvírač lahví. Orýsovali si základní tvar, vyřízli otvor, řezané plochy a rádiusy vypilovali na požadovaný tvar podle výkresu.

Soutěže se zúčastnilo 27 žáků. Kromě pořádající základní školy přijeli i žáci z Heřmanova Městce, Malče, Prachovic a Ronova nad Doubravou. Všichni účastníci si odnesli upomínkové předměty. V obou kategoriích vítěz získal mobilní telefon. Druhé místo bylo oceněno bezdrátovou myší a třetí velkokapacitním USB diskem.

Výsledky:

Zpracování dřeva:

• Jan Tonner (ZŠ Třemošnice)
  • Petr Stehlík (ZŠ Třemošnice)
  • Jan Vaněk (ZŠ Maleč)

Kovoobrábění:

• Pavel Tonyka (ZŠ Ronov nad Doubravou)
  • Michal Pradáč (ZŠ Maleč)
  • René Pekarčík (ZŠ Ronov nad Doubravou)