Žáci a rodiče

Soutěž odborných dovedností truhlář a operátor dřevařské a nábytkářské výroby - SOD 2010

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické v Třemošnici ve dnech 23. a 24. března 2010 pořádalo soutěž odborných dovedností v oboru operátor dřevařské a nábytkářské výroby a truhlář. Do soutěže se přihlásilo celkem osm dvoučlenných týmů ze středních odborných škol a učilišť z Pardubického a Královehradeckého kraje a kraje Vysočina.

Žáci druhého ročníku měli za úkol vyrobit truhlářský výrobek podle dodané výkresové dokumentace, jejich práce byla rozdělena na praktickou a písemnou část. Soutěžící přivítala ředitelka pořádající školy. Za Krajský úřad Pardubického kraje odboru kultury, školství a tělovýchovy se na soutěž přijel podívat vedoucí oddělení vzdělávání Ing. Jan Ptáček s Ing. Miloslavou Drábkovou. Garantem soutěže byl učitel odborného výcviku z SOŠ a SOU technického v Třemošnici Radek Dvořák.

Odborná komise vyhodnotila nejlepší soutěžní tým a jejich zhotovený výrobek. Při výrobě nábytku, konferenčního stolku, si žáci museli poradit s výkresem, pracovním postupem a v neposlední řadě se samotnou výrobou. Výsledkem byla kvalitní práce, za kterou se žáci rozhodně nemuseli stydět.

Ve středu odpoledne bylo ukončení soutěže, vyhodnocení práce žáků a jejich výrobků. Odborná komise v čele s Přemyslem Dvořákem, akreditovanou osobou Hospodářské komory České republiky, vyhodnotila nejlepší jednotlivce a soutěžní týmy. Vítězem se stal domácí Vladimír Toman, na dalších místech skončili Jiří Švejda a David Pouk z SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová. Tento tým se stal i vítězem soutěže družstev před týmem z Třemošnice a třetím SOU technickým Chotěboř.

Za tato umístění obdrželi žáci hodnotné ceny, které dodali sponzoři Hoka interiér Čáslav, SaV Turkovice a Truhlářství Kamil Tuza Blato. Soutěžící na dalších místech dostali věcné ceny, které využijí v truhlářské praxi.