Žáci a rodiče

Soutěž odborných dovedností oboru klempíř - SOD 2010

Třemošnice – Sdružení rodičů a přátel SOŠ a SOU technického v Třemošnici, o. s. ve spolupráci s SOŠ a SOU technickým v Třemošnici pořádali pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radko Martínka první ročník celostátní soutěže odborných dovedností v oboru klempíř.

Úkolem žáků druhého ročníku bylo dle technické a výkresové dokumentace zhotovit falcované třídílné koleno z titanzinku. Odborný dohled nad soutěžícími v dílně SOŠ a SOU technického v Třemošnici měl Zdeněk Vilím, učitel odborného výcviku. Po zhotovení soutěžní práce, každý dostal test z teoretických znalostí.

V úterý, druhý den soutěže, navštívila soutěžící radní pro školství, kulturu a památkovou péči Pardubického kraje Ing. Jana Pernicová, která se zúčastnila programu druhého dne soutěže včetně jejího vyhodnocení. Ve strojních dílnách proběhla ukázka klempířské práce, prováděná technickým poradcem firmy Rheinzink, za účasti technického ředitele této firmy Ing. Linkem. Poté bylo provedeno vyhodnocení práce žáků včetně odborného testu.

Vítězem se stal Lukáš Koláčný, žák Střední školy služeb a řemesel Stochov, který obdržel spolu s batohem hodnotné ceny od sponzora soutěže, firmy Rheinzink.

Přihlášené školy:

• Integrovaná střední škola Moravská Třebová
  • SOŠ a SOU Hradec Králové, Vocelova 1338
  • Střední škola stavební a podnikatelská, s.r.o. Olomouc-Chomoutov
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec
  • Střední škola služeb a řemesel Stochov
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice, Sportovní 322