Projekt Cesta ke kvalitě je zaměřený na všestrannou podporu škol v oblasti vlastního hodnocení. Jde o národní projekt Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, jehož řešitelem je Národní ústav odborného vzdělávání NÚOV) a Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Popis projektu: Změnit systém přípravy žáků a studentů na SŠ a VOŠ v souladu s požadavky regionálních zaměstnavatelů a současně i jednotlivých sektorů průmyslu. Vytvořit tak politiku spolupráce partnerů při tvorbě nových školních program vycházejících z regionálních specifik (vzdělávání i výcvik ke konkrétním výrobním programům regionálních zaměstnavatelů), ale i v souladu s politikou státu na podporu hospodářského programu ČR (zejména oblast vzdělávání, výcvik omezen zejména na exkurze).

Tento projekt byl schválen firmě Kovolis Hedvikov a.s. v rámci opatření Zvýšení adaptibility zaměstnavatelů a zaměstnanců na změny ekonomických a technologických podmínek, podpora konkurencesshopnosti. Po výběrovém řízení, pořádaném touto firmou, jsme začali školit její zaměstnance na počítačích ve dvou úrovních. V závěru každého kurzu je test a úspěšní absolventi získávají certifikát.

Na úrovni začátečníků školíme 90 zaměstnanců v rozsahu 24 hodin. Obsahem tohoto kurzu je práce s operačním programem, textovým editorem, tabulkovám kalkulátorem, elektronickou poštou a internetem.

Po ukončení techto kurzů budou následovat školení pokročilých uživatelů na základě požadavků firmy v programech MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Access, MS Outlook, Zoner, CorelDRAW, MS FrontPage, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver.

Daniel Braj se jako první z našich žáků zúčastnil vice než tříměsíční zahraniční stáže ve španělské A Coruñi. Tady jeho španělské hodnocení od vedoucího stáže, pana: José Luis Souto Otero

“Just tell you his internship was perfect. His tutor is very happy because Daniel is superb, as worker but also as colleague. He's very polite.
I'm also happy with him. It's a pity he has been alone because I'm sure he missed his family and friends a lot but he was very lucky with the company. They were worried because they noticed he was alone and they did their best to make his stay here easier.”

V rámci tohoto projektu vyjede v listopadu 7 žáků do slovenské Detvy, 14 do německé Jeny, 8 do francouzského Vendôme, 8 do španělského Puertollana a 7 do italské Fiorenzoly d’Arda.

Joomla Extensions