31. 5. 2013 nám byl schválen projekt Odborná stáž žáků pro porovnání evropských standardů odborného vzdělávání v rámci Programu celoživotního učení Leonardo da Vinci, podprogramu Mobility. V říjnu se 7 žáků oboru operátor dřevařské a nábytkářské výroby zúčastní odborné stáže ve francouzském Lycée des métiers André Ampère ve Vendôme. V listopadu 7 žáků oboru mechanik seřizovač absolvuje odbornou stáž ve slovenské Spojené škole Detva.

1. 6. 2013 začíná další projekt v rámci ESF Zřízení a vedení svářečské školy v systému CWS ANB pro svářeče kovů. Tento projekt umožní našim žákům všech strojírenských oborů absolvovat základní kurz svařování kovů podle evropské normy zdarma.Více informací získáte na webových stránkách tohoto projektu: http://esf.sos-tremosnice.cz/svar_skola/index.html

Pedagogičtí pracovníci čtyř středních odborných škol Banskobystrického samosprávního kraje se zúčastnili týdenní odborné výměny projektu Mezinárodní spoluprací k inovaci studijních oborů. Projekt se realizoval od 11. do 17. dubna 2011 v rámci Programu celoživotního vzdělávání Leonardo da Vinci a zúčastnilo se ho 7 pedagogů ze Spojené školy v Detvě, Střední odborné školy ve Fiľakově, Střední odborné školy technické v Rimavské Sobotě a Střední odborné školy v Žarnovici. Hlavní cílem výměny bylo porovnání systému odborné přípravy a porovnání školních vzdělávacích programů vybraných oborů. Tento projekt navazuje na odbornou stáž žáků oboru mechanik seřizovač.

Škola participuje i v projektu UNIV 2 - KRAJE, který se opět zabývá dalším vzděláváním, a v projektu Cesta ke kvalitě. Oba tyto projekty jsou projekty národními.
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
V tomto projektu je zapojeno 325 škol z celé republiky kromě Prahy.

Joomla Extensions