Erasmus+ Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě

Na základě výsledků hodnocení a jednání Schvalovací komise programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava ze dne 1. září 2016 byl naší škole udělen Erasmus+ Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě. Tento certifikát je určen pro organizace, které v minulosti kvalitně organizovaly projekty mobility v rámci Programu celoživotního učení (podprogram Leonardo da Vinci) nebo programu Erasmus+: odborné vzdělávání a příprava.

Od roku 2012 škola realizuje zahraniční stáže žáků v rámci výše uvedených programů. Od prvních 7 žáků na Slovensku po současných 37 žáků na Slovensku, ve Francii, Německu a ve Španělsku. Během těchto mobilit se žáci účastní odborného výcviku v zahraniční škole, pracují pod vedením pedagogů těchto škol. Ve volném čase poznávají historii i současnost, kulturu a mentalitu evropské země, zdokonalují se v cizím jazyce. Po ukončení stáže získávají žáci Europass – Mobilita, který je uznáním jejich odborných kompetencí. A není výjimkou, že našim žákům je nabídnuto po ukončení studia zaměstnání v zahraničí.
Kvalita našich projektů se odráží ve znění certifikátu: „Tento certifikát uznává provozní kapacitu tohoto subjektu řídit vysoce kvalitní projekty mobility a oceňuje jeho úsilí o dosažení vyšší míry internacionalizace při odborném vzdělávání a přípravě prostřednictvím programu Erasmus+ a tomuto úsilí napomáhá. Erasmus+ Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě rovněž uznává vysokou kvalitu předcházejících projektů mobility, dlouhodobý závazek soustavně zdokonalovat mobilitu a strategický přístup organizace k začlenění mezinárodní mobility do svých činností.“
V letošním roce tento certifikát obdrželo pouze sedm škol v České republice. Tohoto ocenění si naše škola nesmírně váží. Je naším závazkem do budoucna. Není tak složité získat kvalitu, mnohem obtížnější je udržet si ji.