Domov mládeže

Domov mládeže je ubytovací zařízení první kategorie, které se nachází v areálu školy. Žáci jsou ubytováni po dvou až třech na pokojích, kdy vždy dva pokoje tvoří obytnou buňku, jejíž součástí jsou předsíně se skříněmi, umývárna, sprchový kout a WC. Díky našim truhlářům jsou pokoje nově rekonstruovány a obloženy dřevem, vybavení pokojů je neustále modernizováno. Nově je na domově mládeže vlastní WIFI síť. Nachází se zde 2x kuchyňka, herna, posilovna a společenská místnost.

Žáci mají k dispozici vybavenou kuchyňku s toustovačem, topinkovačem, rychlovarnou konvicí, lednicí a sporákem. Vedle vychovatelny malou kuchyňku k ohřívání jídla a menšímu vaření. V přízemí domova mládeže jsou automaty s nápoji a občerstvením (bagety, sušenky aj.).

Součástí domova mládeže je nově vybavená společenská místnost s LCD televizí, vizualizérem, PC, DVD přehrávačem a dataprojektorem. Tyto prostory slouží nejen žákům DM jako studovna, ale i zaměstnancům - konají se zde přednášky a porady. Místnost lze rozdělit na dvě menší pomocí uzamykatelných zatahovacích dveří. Po dohodě s vedením školy lze tuto místnost pronajmout na konání přednášek.

V herně na druhém patře mají žáci k dispozici kulečník, šipky, fotbálek, autodráhu, řadu společenských her a počítač s internetem a takovým softwarovým vybavením, aby mohli vytvářet domácí úkoly na hodiny informační a komunikační technologie. Ve třetím patře se nachází nově vybavená posilovna. Sportovní vyžití mají také v areálu školy – hřiště na petangue, badminton, pingpongové stoly a tělocvičnu. Nedaleko od DM mohou hrát fotbal, tenis, navštívit saunu a posilovnu, v létě venkovní bazén. V Třemošnici pak bowling a solnou jeskyni.

Za ubytování žáci platí 900 Kč měsíčně. Každý školní rok vedení školy vydává směrnici s motivačním programem na DM, díky ní někteří žáci platí za ubytování méně – sleva je v rozmezí 50 Kč až 800 Kč měsíčně.

Stravování probíhá v budově základní školy, která sousedí s areálem naší školy. Žáci si mohou objednat snídaně, obědy a večeře – cena na jeden den pro školní rok 2015/2016 činí 62 Kč.

Žákům se nedoporučuje vozit si na DM drahé věci a větší finanční částky. V případě potřeby si mohou peníze uschovat ve vychovatelně do trezoru. Cennější věci jako mobily apod. mají mít žáci stále u sebe. Pokoje si ubytovaní zamykají, každý má své klíče, při ztrátě platí za každý klíč 100 Kč.

Domov mládeže je celý pracovní týden otevřený od 12:45 nebo 13:45 hod (dle rozvrhu žáků) do 7:45 hod. V neděli mohou žáci přijíždět již v 18:00 hodin, kdy se DM otevírá.

Žáci odcházejí na vyučování z DM podle rozvrhů – nejdéle však v 7:30 hod, v 14:30 hod a v 17:45 hod mají nástup, kde se dozví informace k odpoledním činnostem, od 18:45 hod do 20:15 hod je doba studia. Na vycházky mohou chodit ve středu podle ročníků do 19:30 hod nebo 20:30 hod. Na domově mládeže jsou organizovány různé volnočasové aktivity podle zájmů žáků, kteří zde bydlí.

Pokud chtějí žáci z DM odjet dříve než v pátek (hromadný odjezd všech žáků), musí mít od rodičů písemné sdělení o odjezdu, jinak nebudou uvolněni.

Odkazy: