Aktivity na domově mládeže

Tento týden na domově mládeže byl poněkud kratší – od čtvrtka jsme měli velikonoční prázdniny. Hned v pondělí jsme se pečlivě připravovali na koledu a vyráběli v rámci kroužku dovedných rukou pomlázky z vrbového proutí. Musíme se přiznat, že někteří z nás ji pletli poprvé. Naučili jsme se pomlázku nejen z osmi proutků, ale zkusili jsme si ji také uplést s košíčkem. Dokonce nám Martin Šťastný ukázal, jak se plete z devíti proutků – jeden sloužil jako střed pomlázky a osm dalších se okolo něj oplétalo. Odpoledne jsme byli hrát na hřišti s umělým povrchem fotbal, bylo pěkné počasí a zápas se vydařil. V rámci kroužku vaření jsme vytvořili chutnou svačinku – smažená vejce. Někteří byli svá těla trápit v posilovně, jiní v herně hráli fotbálek nebo šipky.Úterý probíhalo obdobně jako den předešlý – pletli jsme pomlázky, trávili čas v posilovně nebo v herně při fotbálku, usmažili si volská oka na svačinu. Uklidili jsme si pokoje a připravili se na středeční odjezd domů – už se těšíme na velikonoční prázdniny.

Pondělí jsme začali stolními hrami – konkrétně hrou Take it easy, ve hře zvítězil Martin Šťastný s průměrným bodovým ziskem na jedno kolo 162,6. Bylo krásné počasí, tak jsme se vypravili na výlet na Lichnici. Tam jsme šli do pořádného kopce, dali jsme si celkem do těla a cestou si povídali o všem možném. Na Lichnici jsme chvíli poseděli, pokochali se krásným výhledem a na domov mládeže se vraceli Lovětínskou roklí. Šli jsme podél potoka a ve vzduchu cítili blížící se jaro – bylo doopravdy úžasné počasí. Ti, kteří nešli na výlet, trávili odpoledne v posilovně, při fotbálku nebo hraním společenských her. Po večeři jsme ještě hráli hru Take it easy a udělali si „pár“ toustů se sýrem. Byl zase hlad.V úterý se dělala v rámci kroužku vaření pomazánka z balkánského sýra, která se moc povedla. Byli jsme rádi, že jsme včera za krásného počasí podnikli výlet na Lichnici, protože dnes by se snad dal stavět sněhulák... Vyzdobili jsme jarně domov mládeže a vytvořili velikonoční „strašidla“ s osením, ta vznikla ze starých punčoch a pilin, na vrch hlaviček jsme nasypali zrní, které vzklíčí a během příštího týdne budou mít strašidýlka také zelené „vlasy“.

V pondělí po prázdninách byl zájem o sport v tělocvičně minimální, takže šli hrát pouze čtyři hráči. Protože jich bylo málo, rozhodli se hrát na malé branky a tím si zmenšili hrací plochu, ale nakonec stejně využívali celou tělocvičnu. Zápas skončil zraněním Vítka, poranil si kotník, ale naštěstí zranění nebylo nijak vážné a Vítek druhý den šel do školy. Vyhráli Alex a Dominik P. s výsledkem 27:23. Tělocvičnu využil i Jirka, který v době, kdy kluci hráli fotbal, trénoval na hasičskou soutěž, ve které má velice pěkné výsledky a příští týden jede na soustředění do Ostravy, kde budou z devíti soutěžících vybírat šest nejlepších. Ti se budou účastnit soustředění v zahraničí.

V pondělí jsme den na DM zahájili stolní hrou „Osadníci z Katanu", která pro nás byla nová. Přinesl ji Miloš, který nás do tajů této zajímavé hry zasvětil a už jsme budovali cesty, vesnice, města a vyměňovali dřevo, kámen, obilí, ovce a hlínu. Vyhrál ten, který nejdříve získal 10 bodů a v našem případě to byl Dominik Janeš. Po nástupu se šlo do tělocvičny, kde jsme hráli fotbal a florbal. Začali jsme fotbalem, rozdělili jsme se do dvou družstev, v prvním poločase vyhrávalo družstvo vedené Alexem, za chvíli se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a vyhrávalo Dominikovo družstvo. Zranění hráče Kmoníčka donutilo Alexovo mužstvo hrát s nižším počtem hráčů, proto Dominikovo družstvo střídalo jednoho hráče. Nakonec se Dominikovi podařilo se svým družstvem zvítězit 22:18. Pak přišel na řadu florbal. Nejdříve vyhrávalo Alexovo družstvo, utkání bylo výhradně v jejich režii, ale pak se Štěstěna přiklonila k Dominikovu družstvu, které nakonec vyhrálo těsně 7:6. Večer jsme šli ještě do herny, kde se odehrál turnaj ve fotbálku, hráli jsme ještě šipky a kulečník.

Tento týden jsme měli poněkud kratší, do školy jsme šli až v úterý, protože v pondělí jsme měli ředitelské volno – netekla voda.
Úterý jsme zahájili výrobou dárkových krabiček – papírové krabice od bot jsme polepovali barevnou tapetou. Touto technikou jsme vytvořili zajímavé krabice, které budou samy o sobě krásným dárkem k Valentýnu, ale my do nich ještě uschováme nějaké krásné překvapení pro naše slečny. Alex byl opět běhat, aby dostatečně připravil své tělo na nadcházející Spartan Race. Součástí našeho dne byl také úklid okolí domova mládeže. Někteří trávili své osobní volno v posilovně a jiní zase u sporáku. Uvařili si těstoviny s pestem a parmazánem.

A co se dělo na domově mládeže tento týden? Vzhledem k tomu, že nám první ročníky odjely na lyžařský výcvik, tak chyběli někteří spoluhráči na to, abychom mohli hrát v tělocvičně fotbal nebo florbal. Využívali jsme proto především posilovnu, hernu a společenskou místnost. A tam se nám to podařilo! Co máme na mysli? Vyhrát nad Alexem Take it easy. Zvítězil Dominik Marek, při hře se čtyřmi spoluhráči získal 932 bodů, při hře 1x překročil hranici 200 bodů (konkrétně 210) a 2x měl přes 180 bodů (193, 185). Bylo to zasloužené vítězství, měl od 135 bodů více než Alex na 2. místě a o 316 bodů než poslední hráč. Měli jste vidět Alexův výraz ve tváři – škoda, že jsme neměli v tu chvíli v ruce fotoaparát. Lenka tento den ještě stihla doplést na hrábích šálu z bambulkové vlny.

Tento týden se nesl ve znamení únavy – všichni byli dost ospalí a přemluvit je k aktivitám byl někdy nadlidský úkol, ale přece jen se to podařilo. V pondělí byly vyhlášeny výsledky naší soutěže „Nejsem líný a něco vím“. Dominik Palát a Dominik Marek získali oba shodný počet bodů – 485, a proto obsadili druhé a třetí místo, první místo se podařilo vybojovat Alexandru Hurskému, zasloužil si ho se ziskem 590 bodů. Sláva vítězům. Další v pořadí byli Martin Šťastný a Severýn Filip se shodným počtem bodů – 325, pak Ondřej Peterka – 230 b; Miloš Horálek – 200 b; Pavel Skála – 195 b a Tláskal Vítek se 180 body. A už se rozebíhá druhé kolo naší soutěže, které bude končit v červnu.Kromě návštěvy posilovny se uskutečnilo také florbalové utkání. První třetina skončila 2:0, během druhé se podařilo družstvu vedenému Dominikem Markem vyrovnat a výsledek byl 2:2, poslední třetina byla v režii družstva vedeném Dominikem Palátem a díky ní vyhráli 6:4. Vítězům do soutěže „Nejsem líný a něco vím“ přibylo 10 bodů, poraženým 5. Po večeři si ještě někteří rychle připravili tousty, aby v době studia netrpěli hladem.

Co jsme dělali tento týden na DM? V pondělí jsme si mysleli, že půjdeme do tělocvičny hrát fotbal, ale čas jsme raději využili k doučování matematiky, protože nás ve středu čekala 2. čtvrtletní práce – tedy, žáky prvních ročníků třídy T1 a Z1. Po večeři si někteří žáci zahráli hru Kámen – Zbraně – Papír, v ní vyhrává ten, který co nejrychleji – po překonání nástrah, za využití strategického myšlení – postaví hrad. Pak ještě přišla na řadu karetní hra Žolíky. A najednou tu byla večerka...V úterý jsme pokračovali v doučování matematiky, aby naše výkony při čtvrtletní práci byly aspoň průměrné – matematiku jsme se učili nejen v době studia, ale i v době osobního volna. Tak uvidíme, jak dopadneme. Část chlapců se uchýlila do společenské místnosti, aby zde hrála hry na počítačích – zase to tam vypadalo jako v hráčském doupěti. Všichni seděli u stolků, sluchátka na uších, pekelné soustředění, neslyšeli a viděli pouze to, co se odehrávalo na obrazovkách jejich notebooků. Večer zase přišla řada na společenskou hru Kámen – Zbraně – Papír.

A co se dělo na DM tento týden? V pondělí jsme v tělocvičně v rámci kroužku sportovních her sehráli fotbalové utkání – jeho průběh byl dost napínavý, protože se Štěstěna střídavě přikláněla na jednu nebo druhou stranu. Góly stíhaly góly a utkání nakonec skončilo s výsledkem 30:36, vyhrálo mužstvo ve složení Palát Dominik, Nigrin Roman a Hurskyj Alex. Během dne žáci hojně využívali posilovnu. Nezahálela také počítačová místnost v přízemí, kde si během studijní doby někteří doplňovali domácí úkoly z IKT. Společenská místnost se v době osobního volna žáků stala „herním doupětem“, což dobře dokládá fotografie.V úterý se kluci snažili získat co nejvíce bodů do naší soutěže, proto si Alex připravil prezentaci o pobytu ve Francii, s kterou nás seznámil. Musíme říct, že se nám prezentace moc líbila a také z ní bylo vidět, že pobyt byl zajímavý a profesně přínosný. Někteří se účastnili též kvízů, kdy si vytáhli otázky, na které odpovídali. Za každou správnou získali do soutěže 5 bodů – mohli si vytáhnout maximálně 3 otázky. Po studiu jsme hráli hru Česko – při které jsme zjistili, že jsou bohužel oblasti, z kterých nevíme vůbec nic... Zbyl čas ještě na karetní hry Prší a Dudák a také na hru Take it easy. A nebyli by to ani kluci, aby neměli cca 2 hodiny po večeři hlad a nepřišli si aspoň v troubě usmažit hranolky.

V pondělí jsme hráli florbal v tělocvičně, rozdělili jsme se do dvou družstev, první třetina skončila výsledkem 5:2 pro družstvo Alexe. Pak jsme se v týmech na druhou třetinu prohodili, aby se vyrovnaly síly a druhá třetina skončila nerozhodně s výsledkem 4:4. Na poslední třetinu jsme si vzali brankářskou výstroj (do té doby jsme hráli bez brankáře) a třetinu jsme si užili s výsledkem 9:6 pro Alexovo družstvo. I když nás nebylo moc, zápas jsme si vychutnali. Někteří trávili odpoledne vařením, povedla se jim výborná vaječná omeleta se salámem. Po době studia jsme si zahráli v herně fotbálek a kulečník.V úterý jsme hojně využívali posilovnu. V rámci kroužku vaření jsme připravili špagety s kečupovou omáčkou a vanilkový puding jako dezert. Po večeři jsme hráli v herně fotbálek.

Strana 2 z 2

Kontakty

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice, Sportovní 322

Sportovní 322
538 43 Třemošnice

Tel:: 469 661 731, 466 259 030, 466 259 031, 466 259 032
Fax: 466 259 033
Mobil: 603 868 975, 607 867 002

© 2012-2017 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice, Veškerá práva vyhrazena - Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.
Joomla Extensions