Aktivity na domově mládeže

4. leden až 8. leden 2016

Je vidět, že byly prázdniny – všichni jsou z nich tak vyčerpaní a přejedení a nechce se jim nic moc dělat. V pondělí jsme přeci jen pár človíčků přemluvily, aby šli hrát do tělocvičny fotbal – nakonec z toho byl pěkný novoroční zápas. Uklidili jsme vánoční výzdobu a večer hráli oblíbenou společenskou hru Take it easy, při které jsme všichni zjistili, jak kdo trávil Vánoce a Silvestra, jaké kdo dostal dárky, jak byl či nebyl spokojený, a jak si užíval prázdniny. Někteří z chlapců byli také trápit svá těla v posilovně. V úterý se konalo fotbalové utkání v tělocvičně, které skončilo 24:22, vyhrálo družstvo vedené Vítkem. Krom fotbalu se hrál ještě v budově tělocvičny stolní tenis. Večer se nesl ve znamení společenských her – hráli jsme oblíbenou hru Take it easy, karetní hry Prší a Tajného dudáka (tato hra byla pro chlapce úplně nová). Spolu s Martinem jsme hráli hru Logik, kterou si s sebou dovezl z domova – dostal ji pod stromeček. Dost nás překvapilo, že je to hra pro kluky neznámá – my jsme při ní v jejich letech trávily nejeden večer.

Středa se nesla ve znamení výroby pokladničky ze skleněných lahví, kluci je zdobili barvami na sklo. Obrázky vytvářeli pomocí šablon, kdy nanesli nejdříve konturu, pak ostatní barvy použili na výplň, nechali uschnout a zítra je sloupnou a „přilepí“ na dobře odmaštěnou lahev. Hrdlo se zaslepí korkovým špuntem, který se uřízne tak, aby z ní nekoukal. To by mělo odradit střadatele mincí v otevření lahve dříve, než bude plná. Řada chlapců den trávila při hrách na PC, či sledováním oblíbených pořadů, někteří využili možnost vycházek i v takto mrazivém počasí, jiní dělali něco pro svá těla a trávili odpoledne v posilovně. Večer jsme zase zakončili při hře Take it easy.

Po čtvrtečním generálním úklidu si žáci dokončili pokladničky – sloupli obrázek z igelitového podkladu a nalepili ho na lahev. Jak dokládá fotografie, vznikla takto velice zajímavá díla. Dále se ještě Dominik v rámci kroužku dovedných rukou pustil do pletení z pedigu – vytvářel tác na servírování. Někteří – jako obvykle vařili, protože jejich hladová těla ještě před večeří potřebovala přísun něčeho dobrého na zub.

Celý týden se snažili všichni získat co nejvíce bodů do soutěže „Nejsem líný a něco vím“, protože se blíží její vyhodnocení. Během týdne chlapci rádi využívali hlavně posilovnu, herna tento týden zahálela.

Kontakty

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice, Sportovní 322

Sportovní 322
538 43 Třemošnice

Tel:: 469 661 731, 466 259 030, 466 259 031, 466 259 032
Fax: 466 259 033
Mobil: 603 868 975, 607 867 002

© 2012-2017 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice, Veškerá práva vyhrazena - Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.
Designed with by jakubskowronski.com