Aktivity na domově mládeže

25. leden až 29. leden

Tento týden se nesl ve znamení únavy – všichni byli dost ospalí a přemluvit je k aktivitám byl někdy nadlidský úkol, ale přece jen se to podařilo. V pondělí byly vyhlášeny výsledky naší soutěže „Nejsem líný a něco vím“. Dominik Palát a Dominik Marek získali oba shodný počet bodů – 485, a proto obsadili druhé a třetí místo, první místo se podařilo vybojovat Alexandru Hurskému, zasloužil si ho se ziskem 590 bodů. Sláva vítězům. Další v pořadí byli Martin Šťastný a Severýn Filip se shodným počtem bodů – 325, pak Ondřej Peterka – 230 b; Miloš Horálek – 200 b; Pavel Skála – 195 b a Tláskal Vítek se 180 body. A už se rozebíhá druhé kolo naší soutěže, které bude končit v červnu.Kromě návštěvy posilovny se uskutečnilo také florbalové utkání. První třetina skončila 2:0, během druhé se podařilo družstvu vedenému Dominikem Markem vyrovnat a výsledek byl 2:2, poslední třetina byla v režii družstva vedeném Dominikem Palátem a díky ní vyhráli 6:4. Vítězům do soutěže „Nejsem líný a něco vím“ přibylo 10 bodů, poraženým 5. Po večeři si ještě někteří rychle připravili tousty, aby v době studia netrpěli hladem.

V úterý se konal turnaj v šipkách a fotbálku. Všichni zúčastnění si ho náležitě užili a do soutěže získali další body. V šipkách neměl konkurenci Dominik Marek, který ale šipky hraje i ve svém volném čase. Ve fotbálku byl nejlepší Dominik Palát, který získal téměř o třetinu více bodů než druhý v pořadí, ale i on se fotbálku věnuje nejen na domově mládeže. Po době studia jsme si ještě zvládli zahrát naši oblíbenou stolní hru Take it easy, náročnou na logické myšlení. A kdo že ho má nejlepší? Zase Alex, prostě mu to jde, ale budiž nám útěchou, že měl i kola, která se mu nepovedla.

Ve středu se k nelibosti všech konal generální úklid – ten připadá na čtvrtek, ale nedalo se nic dělat, když ve čtvrtek už všichni jedeme domů, protože dostaneme pololetní vysvědčení a čekají nás jednodenní prázdniny.

Po úklidu pokojů, altánu a areálu DM jsme se konečně dostali na vycházky. Hurá. V rámci kroužku dovedných rukou si někteří pletli na hrábích šály z „bambulkových“ přízí (když se podíváte na fotky, budete vědět, jaké příze máme na mysli). Klukům to šlo a výsledky stály za to.
V rámci kroužku vaření jsme ještě zvládli špagety s rajskou omáčkou a palačinky – ty jsou naše oblíbené. Někteří si zašli do posilovny, kde formovali svá těla, jiní raději hráli hry na PC a další strávili čas v hovoru s vychovatelkami. A najednou byl čas uložit se ke spánku.

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště technické,
Třemošnice, Sportovní 322
Sportovní 322
538 43 Třemošnice
 
Tel:: 469 661 731, 466 259 030,
466 259 031, 466 259 032
Fax: 466 259 033
Mobil: 603 868 975, 607 867 002