Aktivity na domově mládeže

25. duben - 29. duben 2016

V pondělí jsme hráli fotbal – rozdělili jsme se na dvě skupiny, jedna trénovala přihrávky a druhá využila možnosti zahrát si fotbal s dětmi ze základní školy. Mysleli jsme si, že vyhrajeme, ale nezadařilo se nám. Naši kluci prohráli velkým rozdílem, ani nebudeme psát, kolik přesně zápas skončil – raději, byla to ostuda! Někteří žáci využili pěkného počasí a volný čas trávili při kávě v altánu. Večer si někteří zahráli ještě šachy.
V úterý byla v kurzu posilovna a skateboardy – kluci pilovali sestavy na těchto „okolečkovaných prkýnkách". Ač bylo teprve úterý, všichni měli strašný hlad, proto si řada chlapců připravovala míchaná vejce nebo volská oka. A Tereza vytvářela nového medvídka – tentokráte v tmavě modrém provedení. Vypadal moc pěkně, což je vidět i z fotografií.

Středa se nesla ve znamení vycházek. Během kroužku vaření jsme připravovali těsto na langoše, pak je smažili a potírali podle chuti česnekem, kečupem a sypali sýrem. Byly výborné a povedly se nám – jen se po nich zaprášilo. Ti, kteří nechtěli langoše, si smažili bramboráky, které byly také velice chutné. K večeru někteří ještě zvládli fotbalové utkání. Po něm Dominik šil kosmetickou taštičku ze zipů a Pepík pletl tác z pedigu. Myslím, že středu jsme využili na 100 procent.

Čtvrtek jako vždy začal generálním úklidem, po kterém jsme byli v posilovně, hráli fotbal na umělém povrchu a uklízeli v areálu domova mládeže. Tereza večer pekla slané tyčinky z listového těsta