Aktivity na domově mládeže

18. leden až 22. leden 2016

Co jsme dělali tento týden na DM? V pondělí jsme si mysleli, že půjdeme do tělocvičny hrát fotbal, ale čas jsme raději využili k doučování matematiky, protože nás ve středu čekala 2. čtvrtletní práce – tedy, žáky prvních ročníků třídy T1 a Z1. Po večeři si někteří žáci zahráli hru Kámen – Zbraně – Papír, v ní vyhrává ten, který co nejrychleji – po překonání nástrah, za využití strategického myšlení – postaví hrad. Pak ještě přišla na řadu karetní hra Žolíky. A najednou tu byla večerka...V úterý jsme pokračovali v doučování matematiky, aby naše výkony při čtvrtletní práci byly aspoň průměrné – matematiku jsme se učili nejen v době studia, ale i v době osobního volna. Tak uvidíme, jak dopadneme. Část chlapců se uchýlila do společenské místnosti, aby zde hrála hry na počítačích – zase to tam vypadalo jako v hráčském doupěti. Všichni seděli u stolků, sluchátka na uších, pekelné soustředění, neslyšeli a viděli pouze to, co se odehrávalo na obrazovkách jejich notebooků. Večer zase přišla řada na společenskou hru Kámen – Zbraně – Papír.

Ve středu se téměř ze všech stali kuchaři a strouhali, míchali, zdobili a smažili langoše nebo pekli pizzu. Také jsem ochutnala a byly výborné. Jako vždy se po nich jen zaprášilo, protože jsou všichni naši obyvatelé dost nenasytní. Alex nás seznámil formou prezentace v PowerPointu se závodem, který minulou sobotu absolvoval – se zimním Spartan Racem. Zaslouží si náš obdiv, jak za fyzickou kondici, tak za umístění, které v tak velké konkurenci získal. Večer jsme ještě zvládli hrát společenské hry Kámen – Zbraně – Papír a hru Dobble.

Ve čtvrtek jsme museli nejdříve uklidit, jako vždy, a pak jsme mohli jít ven. Někteří z nás navštívili posilovnu, aby si zformovali svá těla. A jiní šli zase hrát počítačové hry. A protože jsme stále hladoví, tak i dnes jsme si připravovali něco chutného k snědku – někdo aspoň osmažený salám, jiní míchaná vajíčka nebo smažené párky. Řada přišla i na palačinky – udělat těsto a usmažit, promazat marmeládou a posypat cukrem. Vítkovi se dařilo je obracet i ve vzduchu – škoda jen, že se nám to nepodařilo vyfotit, palačinka vždy byla mimo záběr fotoaparátu. Večer přišla ještě řada na karetní hry Prší, tajného Dudáka a stolní hru Take it easy.