Aktivity na domově mládeže

15. únor - 19. únor 2016

V pondělí jsme den na DM zahájili stolní hrou „Osadníci z Katanu", která pro nás byla nová. Přinesl ji Miloš, který nás do tajů této zajímavé hry zasvětil a už jsme budovali cesty, vesnice, města a vyměňovali dřevo, kámen, obilí, ovce a hlínu. Vyhrál ten, který nejdříve získal 10 bodů a v našem případě to byl Dominik Janeš. Po nástupu se šlo do tělocvičny, kde jsme hráli fotbal a florbal. Začali jsme fotbalem, rozdělili jsme se do dvou družstev, v prvním poločase vyhrávalo družstvo vedené Alexem, za chvíli se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a vyhrávalo Dominikovo družstvo. Zranění hráče Kmoníčka donutilo Alexovo mužstvo hrát s nižším počtem hráčů, proto Dominikovo družstvo střídalo jednoho hráče. Nakonec se Dominikovi podařilo se svým družstvem zvítězit 22:18. Pak přišel na řadu florbal. Nejdříve vyhrávalo Alexovo družstvo, utkání bylo výhradně v jejich režii, ale pak se Štěstěna přiklonila k Dominikovu družstvu, které nakonec vyhrálo těsně 7:6. Večer jsme šli ještě do herny, kde se odehrál turnaj ve fotbálku, hráli jsme ještě šipky a kulečník.
V úterý jsme zase v tělocvičně sehráli utkání ve fotbalu, bohužel nemůžeme říci, kdo vyhrál, protože jsme se během utkání v družstvech měnili, aby byla družstva vyrovnaná. Další skupina hrála hru Carcassonne, a protože jsme měli celkem pět rozšíření této hry, tak nám nakonec trvala téměř tři hodiny, takže jsme hráli s přestávkami téměř celý den. Někteří odpoledne trávili v kuchyňce, kde smažili palačinky, Kryštof vařil ovesnou kaši s jablkem a medem, Dominik vaječnou omeletu se sýrem a salámem a ostatní naše oblíbené tousty. Večer byla odveta včerejšího fotbálku, tak jsme jim to pěkně nandali.

Středa se nesla ve znamení společenských her Tik, tak, bum! a naší oblíbené hry Take it easy. Přesto, že jsme hráli Tik, tak, bum! určenou pro juniory, tak jsme se při vymýšlení slov dost zapotili – vymyslet velké množství slov k zadanému tématu v určitém časovém limitu bylo někdy zničující. Ale vždy se podařilo. V herně se hrály šipky a kulečník. Při hře Take it easy vyhrál Dominik se ziskem 718 bodů – hráli jsme celkem čtyři. Hru jsme pojali ještě podle vlastních pravidel a s již vylosovanými žetony jsme si dali za úkol sestavit co nejlepší skóre, Martinovi Šťastnému se podařilo získat 263 bodů – klobouk dolů. Kdo tuto hru zná, ví, o čem mluvím.

Ve čtvrtek jsme po generálním úklidu pokojů vařili – tousty, kuře s rýží a smažili palačinky. Hráli jsme stolní hry – Halmu, karty – hru Prší a Take it easy. Večer někteří z nás trávili v posilovně nebo herně.

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště technické,
Třemošnice, Sportovní 322
Sportovní 322
538 43 Třemošnice
 
Tel:: 469 661 731, 466 259 030,
466 259 031, 466 259 032
Fax: 466 259 033
Mobil: 603 868 975, 607 867 002