Aktivity na domově mládeže

11. leden až 15. leden 2016

A co se dělo na DM tento týden? V pondělí jsme v tělocvičně v rámci kroužku sportovních her sehráli fotbalové utkání – jeho průběh byl dost napínavý, protože se Štěstěna střídavě přikláněla na jednu nebo druhou stranu. Góly stíhaly góly a utkání nakonec skončilo s výsledkem 30:36, vyhrálo mužstvo ve složení Palát Dominik, Nigrin Roman a Hurskyj Alex. Během dne žáci hojně využívali posilovnu. Nezahálela také počítačová místnost v přízemí, kde si během studijní doby někteří doplňovali domácí úkoly z IKT. Společenská místnost se v době osobního volna žáků stala „herním doupětem“, což dobře dokládá fotografie.V úterý se kluci snažili získat co nejvíce bodů do naší soutěže, proto si Alex připravil prezentaci o pobytu ve Francii, s kterou nás seznámil. Musíme říct, že se nám prezentace moc líbila a také z ní bylo vidět, že pobyt byl zajímavý a profesně přínosný. Někteří se účastnili též kvízů, kdy si vytáhli otázky, na které odpovídali. Za každou správnou získali do soutěže 5 bodů – mohli si vytáhnout maximálně 3 otázky. Po studiu jsme hráli hru Česko – při které jsme zjistili, že jsou bohužel oblasti, z kterých nevíme vůbec nic... Zbyl čas ještě na karetní hry Prší a Dudák a také na hru Take it easy. A nebyli by to ani kluci, aby neměli cca 2 hodiny po večeři hlad a nepřišli si aspoň v troubě usmažit hranolky.

Středa se jako obvykle nesla ve znamení vycházek. Ale protože jsou všichni stále hladoví, tak byli rádi, že jsme smažili bramboráky. Moc se povedly a jen se po nich zaprášilo. Někteří chlapci místo vycházky zavítali do posilovny, jiní do herny, kde se utkali v kulečníku. Večer kluci zase dělali tousty – samozřejmě, že až po večeři – jak jinak.

Čtvrtek se nesl ve znamení generálního úklidu, který nikoho z kluků jako obvykle nebavil, ale sami uznali, že uklízet se musí a při troše snahy je pokoj za chvíli uklizený. Ještě projít areál a uklidit altán a hurá, generální úklid skončil. Pak byl čas na sportovní hry, při kterých se hrál kluky oblíbený fotbal. Alex si dal ještě běh v přírodě, aby doladil kondičku, protože ho o víkendu čeká účast na zimním překážkovém běhu Spartan Race. Držíme pěsti, Alexi, ať se ti daří. Večer byla ještě využita posilovna a zbyl čas i na společenskou hru Dobble. David s Tomášem si nezapomněli – jako snad každý den, udělat ještě kupu toustů, aby se večer před spaním mohli posilnit. A to by bylo pro tento týden vše.