Aktivity na domově mládeže

1. únor - 5. únor 2016

A co se dělo na domově mládeže tento týden? Vzhledem k tomu, že nám první ročníky odjely na lyžařský výcvik, tak chyběli někteří spoluhráči na to, abychom mohli hrát v tělocvičně fotbal nebo florbal. Využívali jsme proto především posilovnu, hernu a společenskou místnost. A tam se nám to podařilo! Co máme na mysli? Vyhrát nad Alexem Take it easy. Zvítězil Dominik Marek, při hře se čtyřmi spoluhráči získal 932 bodů, při hře 1x překročil hranici 200 bodů (konkrétně 210) a 2x měl přes 180 bodů (193, 185). Bylo to zasloužené vítězství, měl od 135 bodů více než Alex na 2. místě a o 316 bodů než poslední hráč. Měli jste vidět Alexův výraz ve tváři – škoda, že jsme neměli v tu chvíli v ruce fotoaparát. Lenka tento den ještě stihla doplést na hrábích šálu z bambulkové vlny.

Úterý se neslo ve sportovním duchu. I když nás nebylo moc, tak se nám podařilo sestavit družstva a v tělocvičně jsme hráli fotbal, florbal a trénovali na basketbal hod na koš. Musím říct, že se každý snažil dát co nejvíce gólů do soupeřovy branky, ale nakonec zápasy skončily remízou. I kluci v házení na basketbalový koš byli úspěšní.

Ve středu přišly na řadu zase naše oblíbené langoše, které sice nemají nic společného se zdravou výživou, ale jsou oblíbeným pokrmem našich žáků. Všichni se se zájmem pustili do jejich výroby, vyvalovali těsto, smažili, strouhali a zdobili jako o život, protože už na ně měli velikou chuť a chtěli je mít co nejdříve hotové. Taky se po nich jen zaprášilo. Hráli jsme novou hru Tik tak bum!, která se zaměřuje na rozvoj slovní zásoby a nutí je přemýšlet a hledat slova obsahující slabiky, které jsou na vyznačených kartičkách. To vše musí zvládnout vymyslet během časového limitu, který udává bomba, která tiká a spoluhráč ji drží v ruce.

V případě, že bomba vybuchne, zůstává karta u hráče, který ji drží. Vyhrává ten, který má u sebe nejméně karet. Při hře jsme se všichni nasmáli, to byste koukali, kolik vzniklo nových slov, která spoluhráči neuznali, a muselo se vymýšlet dále.

Ve čtvrtek po generálním úklidu v budově se někteří vybraní jedinci zúčastnili úklidu okolí DM, hlavně pak hojně využívaného altánu.Po úklidu nám Ondra předvedl, jak to umí s „jojem“ a učil základní triky ostatní. Všichni se dobře bavili a nechápali, jak je Ondra schopný to či ono s „jojem“ zvládnout – je doopravdy moc šikovný.

Ostatní využívali v době volna posilovnu nebo vařili v kuchyňce.

Kontakty

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice, Sportovní 322

Sportovní 322
538 43 Třemošnice

Tel:: 469 661 731, 466 259 030, 466 259 031, 466 259 032
Fax: 466 259 033
Mobil: 603 868 975, 607 867 002

© 2012-2017 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice, Veškerá práva vyhrazena - Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.
Designed with by jakubskowronski.com