Aktivity na domově mládeže

Tento týden na domově mládeže byl kratší, po prázdninách jsme přijeli odpočatí a hned v úterý jsme se domluvili na fotbalovém utkání, které proběhlo na umělém povrchu u základní školy. Fotbalu se také účastnil Daniel Gallardo, student ze Španělska ubytovaný na domově mládeže, který je zde v rámci Erasma+ na odborné stáži v Kovolisu Hedvikov. Všichni jsme se dobře bavili, hlavně jsme se snažili s Danielem domluvit tak, abychom se v anglickém jazyce pochopili. Celkem nám to šlo, dokonce paní vychovatelka hlásila skóre zápasu dvojjazyčně.

V pondělí jsme hráli společenské hry, ale nejvíce nás zajímalo hokejové utkání ČR – Švédsko. Utkání jsme sledovali ve společenské místnosti, fandili jsme s vysokým nasazením (myslím, že o tom věděli snad všichni obyvatelé domova mládeže) a radovali se z vítězství 4:2. Někteří z nás trávili volno v posilovně.V úterý jsme v rámci kroužku vaření smažili koblihy. Podle stejného receptu jsme je vytvářeli i minulý týden, klukům zachutnaly, a proto je chtěli ochutnat ještě jednou. Někteří z nás během kroužku dovedných rukou pletli košíky z papírových ruliček s vydatnou pomocí paní vychovatelky. Ruličky jsme už měli hotové, proto nám práce šla rychle od ruky a během odpoledne jsme měli krabičky hotové. Večer jsme měli zase velký hlad (jako obyčejně), proto jsme smažili palačinky a bramboráky. Hned se po nich zaprášilo...

Je vidět, že byly prázdniny – všichni jsou z nich tak vyčerpaní a přejedení a nechce se jim nic moc dělat. V pondělí jsme přeci jen pár človíčků přemluvily, aby šli hrát do tělocvičny fotbal – nakonec z toho byl pěkný novoroční zápas. Uklidili jsme vánoční výzdobu a večer hráli oblíbenou společenskou hru Take it easy, při které jsme všichni zjistili, jak kdo trávil Vánoce a Silvestra, jaké kdo dostal dárky, jak byl či nebyl spokojený, a jak si užíval prázdniny. Někteří z chlapců byli také trápit svá těla v posilovně.

V pondělí bylo krásné počasí, proto jsme část dne trávili venku, kde jsme hráli fotbal. Někdo byl v posilovně, někdo vařil, někdo hrál hry na PC nebo si povídal s kamarády.V úterý jsme zase hráli fotbal a trávili osobní volno venku, protože bylo krásně. Po večeři jsme opékali vuřty, zpívali s kytarou (přijela za námi Markéta, která zde byla na praxi), hráli nohejbal a basketbal. Posezení v altánu bylo pěkným zakončením teplého letního dne.

Den o víkendu – 28. květen, byl významným dnem pro našeho žáka – Alexe Hurského, který startoval na dalším závodu Spartan Race – tentokráte v lyžařském středisku Kouty nad Desnou. Závod pro něj začal v 9:45 ve čtvrté vlně startujících, byl dlouhý 17,5 km. Běžel tak dobře, že dokonce předběhl běžce z třetí i z druhé startovní vlny. Na trati absolvoval spoustu překážek – šplh, tahání těžkých břemen do sjezdovek, hod oštěpem na terč a řadu dalších.

Tento týden s námi zase tráví volný čas praktikantka Markéta, která připravuje a zároveň se účastní volnočasových aktivit. Bylo krásné počasí a my jsme si na hřišti u ZŠ zahráli fotbal, měli jsme štěstí, zrovna tam byli kluci, kteří jsou zde na soustředění a byli ochotní s námi hrát. Sice jsme prohráli 7:4, ale zápas jsme si náležitě užili. Večer jsme trávili se společenskými hrami a v posilovně.

V pondělí bylo krásné počasí, proto jsme značnou část dne trávili venku. Hráli jsme náš oblíbený fotbal, utkání bylo velice zajímavé, gól na jedné straně střídal gól na straně druhé. Nejdříve to doopravdy vypadalo, že nikdo nevyhraje, protože si družstva branky oplácela. Nakonec byla lepší dvojice Palát, Skála, která vyhrála nad trojicí Peterka, Severýn a Horálek 15:12. Utkání nás zmohlo, protože bylo venku doopravdy moc teplo a někteří hráči po zápase usnuli. Odpoledne kluci ještě využívali posilovnu a večer jsme s některými připravovali pomerančový džus – základ se musí nechat 2 dny rozležet. Po době studia si ještě kluci zahráli fotbálek.V úterý šel někdo na brigádu, jiní do herny na fotbálek a ven na fotbal – trénovat hlavně přihrávky. Po době studia ještě do posilovny nebo hrát společenské hry na vychovatelně.

V pondělí jsme hráli fotbal na umělém povrchu u ZŠ, utkání bylo vyrovnané a skončilo výsledkem 16:16. Když jsme se vraceli z utkání, potkali jsme žáky základní školy, se kterými jsme minulý týden prohráli. Hned jsme se domluvili na odvetě a do 10 minut naši zástupci nastoupili k dalšímu utkání. Tentokráte jsme vyhráli. Někteří z nás odpoledne trávili na brigádě nebo v posilovně.V úterý jsme fotbal už nehráli, pouze jsme trénovali přihrávky na bránu. V rámci kroužku vaření jsme se rozhodli připravit malé koblihy z prášku do pečiva. Všechny jsme osmažili, obalili v cukru a rozpočítali na počet strávníků – jen co se k nim kluci dostali, hned zmizely v jejich útrobách. Po době studia jsme ještě v rámci kroužku dovedných rukou šili ze zbytků látek malé myšky jako přívěsky na klíče.

V pondělí jsme hráli fotbal – rozdělili jsme se na dvě skupiny, jedna trénovala přihrávky a druhá využila možnosti zahrát si fotbal s dětmi ze základní školy. Mysleli jsme si, že vyhrajeme, ale nezadařilo se nám. Naši kluci prohráli velkým rozdílem, ani nebudeme psát, kolik přesně zápas skončil – raději, byla to ostuda! Někteří žáci využili pěkného počasí a volný čas trávili při kávě v altánu. Večer si někteří zahráli ještě šachy.

V pondělí jsme hojně využívali posilovnu, šli jsme trénovat přihrávky ve fotbale a chytání v bráně a někteří zase odešli na brigádu. V areálu domova mládeže jsme také trénovali jízdu na longboardech a skateboardech. Je pravda, že při tréninku se nám ne vždy vše podařilo tak, jak bychom chtěli, někdy jsme skončili i na zemi. Po ukončení doby studia jsme si zase připravili naše oblíbené toasty.

V pondělí proběhlo fotbalové utkání na umělém povrchu u základní školy, které skončilo výsledkem 21:19 pro družstvo Dominika Paláta. Někteří trávili odpoledne v posilovně, jiní odešli na brigádu nebo hráli hry na svých noteboocích.V úterý vyhrála zase posilovna a brigády. Stejně jako včera jsme hráli fotbal na umělce – ve stejném složení, tentokráte vyhrálo druhé družstvo vedené Alexem. Uklidili jsme areál domova mládeže a přilehlého okolí. Navečer někteří jezdili na skateboardech a longboardech. Po ukončení doby studia jsme sledovali fotbalové utkání Real Madrid x VfL Wolfsburg.

V pondělí kluci využívali především posilovnu. Někteří se věnovali jednoduchému a rychlému vaření (toasty se sýrem, pizza), jiní fotbalu ve dvojicích – v areálu domova mládeže trénovali především nahrávky. K večeru jsme si zahráli společenskou hru Pravda nebo lež. V úterý jsme vařili – těstoviny s rajskou omáčkou, míchaná vejce, volská oka a toasty. Někteří vyvolení jedinci uklízeli areál domova mládeže spolu s altánem. Odpoledne proběhlo utkání na „umělce“ v našem oblíbeném fotbalu. Po ukončení doby studia kluci trávili svůj volný čas v posilovně cvičením, v herně fotbálkem nebo ve společenské místnosti hraním počítačových her.

Strana 1 z 2

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště technické,
Třemošnice, Sportovní 322
Sportovní 322
538 43 Třemošnice
 
Tel:: 469 661 731, 466 259 030,
466 259 031, 466 259 032
Fax: 466 259 033
Mobil: 603 868 975, 607 867 002